Osada Leśna

Osada Leśna w Dąbrówce to inwestycja, która obejmuje zabudowę jedno- oraz wielorodzinną o unikalnej architekturze, a także centrum handlowe, szkołę oraz pozostałe ważne miejsca dla Mieszkańców, jak: kościół oraz miejsca rekreacji. Obecnie Osadę Leśną w Dąbrówce zamieszkuje około 2500 osób. Dla twórców osiedla priorytetem jest komfort i bezpieczeństwo Mieszkańców.

Wielką zaletą inwestycji jest lokalizacja. Osiedle sąsiaduje z pięknymi terenami zielonymi, co gwarantuje efektywny odpoczynek. Jednocześnie rozbudowany system komunikacji pozwala komfortowo dojechać do pracy lub szkoły. Osada Leśna znajduje się zaledwie 3 km od zachodniej części Poznania, dzięki czemu dosłownie w kilkanaście minut można dotrzeć do centrum. Mieszkańcy chętnie korzystają ze strategicznych dla województwa czy kraju, tras szybkiego ruchu. Trasa S11, a także autostrada A2, pozwala na komfortowy dojazd nie tylko do stolicy Wielkopolski. W pobliżu inwestycji znajduje się stacja kolejowa Palędzie.

Osada Leśna została uznana jedną z najlepiej zagospodarowanych przestrzeni publicznych w Wielkopolsce. Tak zadecydowało jury konkursu na „Najlepiej Zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce”, organizowanego w 2012 roku przez Towarzystwo Urbanistów Polskich. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wyróżnienie zostało przyznane za „inwestycje zawiązane z projektem i realizacją przestrzeni publicznej w Dąbrówce”. Wyróżnienia dla inwestora to nie tylko powód do dumy, ale i potwierdzenie, że obrany kierunek rozwoju jest słuszny. Największa radość to pochwały Klientów. Mieszkańcy cieszą się funkcjonalnie zaprojektowanymi domami i mieszkaniami, a wśród nich najbardziej popularnym, „Formą”. To dwupoziomowe mieszkania z ogrodem, o powierzchni ok. 74 m kw., idealnie skrojone na potrzeby rodziny z dziećmi.

Osada Leśna to osiedle z prawdziwym klimatem. Tworzą ją domy bardzo estetyczne, eleganckie, mimo że proste w formie, bardzo ciekawie zaprojektowane, wybudowane na działkach położonych wzdłuż wybrukowanych, oświetlonych wieczorami uliczek. W Osadzie czuć zapach przyrody: sosen z pobliskiego lasu, słychać śpiew ptaków. Słychać też szum strumyczka. W Osadzie Leśnej panuje bezpretensjonalny porządek. Wszystko tutaj jest na swoim miejscu – wielki kamień, drzewko lub krzew. Aby poczuć to miejsce, trzeba tutaj przyjechać choćby na chwilę. Klimat tutaj panujący trudno opisać.

Zobacz Leśną Polanę Zobacz mapę