Hodowla własnych warzyw, ziół i owoców zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Samodzielnie wyhodowane produkty smakują bez porównania lepiej, niż te zakupione w sklepie, a ich uprawa to sama przyjemność! Z myślą o Klientach którzy planują zakup mieszkania na naszym osiedlu i chcieliby zyskać możliwość pielęgnowania własnych grządek roślinnych, przygotowaliśmy specjalną ofertę Eko-grządek o powierzchni 40m2 lub 50m2. Czym dokładnie są Eko-grządki i jakie są zalety tego rozwiązania? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

Ekologiczny ogródek – z myślą o przyszłości

Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana tworzą głównie mieszkania oraz domy z ogródkiem. Wyjątkiem są znajdujące się na piętrze mieszkania typu Logo i Villa, których mieszkańcy nie są w posiadaniu własnego ogródka. Eko-grządki to najnowsza propozycja skierowana do osób, które planują zakup mieszkania na naszym osiedlu i chcą sprawdzić się w uprawie warzyw, owoców lub ziół. Spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu, własnoręcznie wyhodowane zdrowe produkty, satysfakcja z pierwszych sukcesów w hodowli – te oraz wiele innych czynników przemawia za tym, aby skorzystać z oferty ekologicznych ogródków! 

Do Eko-grządek można dotrzeć wyłącznie pieszo lub rowerem, co jest dodatkową zachętą do aktywności fizycznej. Co więcej, dopuszczone jest wyłącznie nawożenie naturalnymi sposobami, co przekłada się na wyższą jakość i bezpieczeństwo uzyskanych plonów. Teren przeznaczony na Eko-grządki nie ma dostępu do prądu, nie ma tu również śmietników. Wszystko w pełnej zgodzie z naturą!

Zalety Eko-grządek

Posiadanie własnego ogródka jest marzeniem wielu, ale nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Eko-grządki stanowią alternatywę dla przydomowego ogrodu. Na powierzchni 40 lub 50m2 można stworzyć własną, prywatną przestrzeń wypełnioną aromatycznymi ziołami, apetycznymi warzywami i innymi roślinami uprawnymi. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić swój styl życia na bardziej eko. Na starcie każdy właściciel otrzymuje pakiet składający się z konewki, grabek oraz nasion. 

Kto miał już okazję hodować rośliny uprawne ten doskonale wie, jak wiele radości przynoszą własne plony – szczególnie kiedy okazują się być jeszcze obfitsze, niż się spodziewaliśmy! 

Zdrowe odżywianie i styl życia zgodny z naturą zyskują coraz większą popularność. Dbamy o to co jemy i staramy się wybierać produkty, które służą naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Coraz więcej osób jest świadomych tego, że zakupione w sklepie warzywa i owoce mogą być pryskane silnymi środkami, przez co niekoniecznie stanowią dobry wybór dla zdrowia. Hodując własne warzywa i owoce mamy pewność, że są one bezpieczne dla całej rodziny. Nawet najmłodsi członkowie rodziny chętnie będą sięgać po produkty roślinne wiedząc, że pochodzą one z własnej grządki! 

Zadbaj o swoje zdrowie dzięki prywatnej Eko-grządce!

Własny ogródek i opieka nad nim niosą ze sobą cały szereg zalet. Pielęgnacja roślin to idealny sposób na wypoczynek i najskuteczniejsza metoda na stres. Szybkie tempo życia i nadmiar codziennych obowiązków nie sprzyjają zdrowiu psychicznemu ani fizycznemu. Hodowanie własnych roślin pozwala odrobinę zwolnić, odetchnąć i odwrócić swoją uwagę od problemów codzienności. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu poprawia kondycję, dotlenia organizm, a także sprzyja zgrabnej sylwetce i dobremu samopoczuciu. Trudno znaleźć lepszy przepis na zdrowie! 

Uprawa roślin nie jest skomplikowana i można nauczyć się jej w każdym wieku. Być może ogrodnictwo stanie się Twoją nową pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu? Jedno jest pewne – własne grządki przyniosą Ci mnóstwo radości i satysfakcji, a także pozwolą cieszyć się najwyższej jakości, apetycznymi produktami. Do pomocy przy pielęgnacji roślin warto zachęcać także młodszych członków rodziny. Już małe dzieci uwielbiają pomagać w ogródku, a sadzenie i podlewanie grządek sprawia im ogromną frajdę. Co więcej, pielęgnacja roślin zachęca maluchy do spędzania czasu na świeżym powietrzu i wspiera rozwój koordynacji ruchowej. Dzieci mogą pomagać przy grządkach już od pierwszych lat życia. Z pewnością będą tym zachwycone!

Twój własny ogródek w stylu eko

Chcesz kupić mieszkanie na piętrze, ale martwi Cię brak prywatnego ogródka? U nas to żaden problem! Dzięki ofercie ekologicznych ogródków możesz czerpać korzyści z uprawiania własnych roślinnych grządek pomimo tego, że posiadasz mieszkanie na piętrze. Warto zauważyć że hodowane bez pomocy silnych środków chemicznych produkty roślinne takie jak warzywa, owoce, jak również zioła, są bardzo bogate w cenne witaminy oraz minerały, które mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie oraz funkcjonowanie całego organizmu! Pragniesz zmienić swój styl życia na zdrowszy i przyjaźniejszy dla środowiska? Z naszymi Eko-grządkami dbanie o zdrowie to sama przyjemność. Ekologiczne ogródki to rozwiązanie na miarę przyszłości, w pełni odpowiadające na coraz silniejszy trend życia w zgodzie z naturą.