Nowoczesne osiedla to przede wszystkim kompleksowe podejście do tematu planowania – zarówno samych domów, jak i otoczenia. Czasy, kiedy na rynku mieszkaniowym królowały nijakie, betonowe bloki na szczęście minęły, a rodziny, marzące o własnym M, zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalny układ pomieszczeń, ale również na przyjazne, zielone otoczenie. Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana, położone niedaleko Poznania, jest doskonałym przykładem inwestycji, która spełnia wszystkie te wymagania. Deweloper kompleksowo zaprojektował przestrzenie publiczne i zadbał również o dobre skomunikowanie osiedla, a zróżnicowana oferta dewelopera pozwala klientom wybierać spośród różnych typów budynków, w zależności od potrzeb oraz budżetu!

Szeroka oferta mieszkań z ogrodem lub balkonem

Dom czy mieszkanie? Na to pytanie nigdy nie ma jednej dobrej odpowiedzi, jednak deweloper Linea, odpowiadający za projekt oraz budowę osiedla Dąbrówka – Leśna Polana przygotował świetny kompromis. W niewielkich budynkach wielorodzinnych Villa parterowe mieszkania mają własne ogrody, natomiast do mieszkań położonych na wyższych piętrach przynależą przestronne balkony. Dostępne są zarówno kawalerki, jak i trzypokojowe nieruchomości o metrażu od 51 do 71 m2. W budynku, na poszczególnych piętrach (trzy kondygnacje), znajduje się bowiem od 4 do 5 mieszkań. Jest to więc bardzo ciekawa opcja dla singli oraz małych rodzin, którzy docenią kameralny charakter Villi. Jeśli jednak zależy Ci na większej prywatności oraz trochę większym metrażu, być może bardziej interesująca będzie oferta dwupoziomowych mieszkań w szeregowcu Opti, Forma lub Largo. W pierwszym przypadku każdy lokal ma dostęp do ogrodu o bardzo dużej powierzchni (do 170 m2!), a same mieszkania mają wymiary od 70 do 83 m2. Fanów przytulnych wnętrz z pewnością ucieszy informacja, że w mieszkaniach w zabudowie szeregowej można zamontować kominek. Forma to również szeregowiec z dwupoziomowymi mieszkaniami i ogrodami. Powierzchnia lokali wynosi jednak od 71 do 75 m2, natomiast ogrodów od 50 do 210 m2. Dodatkowo mieszkańcy otrzymują indywidualne miejsca postojowe. Largo łączy natomiast kilka rozwiązań z obu wcześniejszych budynków: dostęp do ogrodu i powierzchnię ok. 75 m2, natomiast wejście na zewnątrz budynku jest indywidualne (w przypadku Opti oraz Formy wchodzi się przez wspólny korytarz), a do mieszkania przynależą dwa stanowiska parkingowe, znajdujące się bezpośrednio przy budynku. Deweloper Linea przygotował także ofertę dla osób, które poszukują mieszkań o metrażu do 40 m2. Logo to niewielkie, dwupiętrowe budynki wielorodzinne, w których mieści się 23 lub 26 przytulnych lokali. Tak samo jak w przypadku Villi, mieszkania położone na parterze mają dostęp do ogródków, a te na piętrach wyposażono w duże balkony. Podstawowym założeniem, którym Linea kieruje się podczas budowy osiedla Dąbrówka – Leśna Polana jest kompleksowość, co widoczne jest na osiedlu, na którym zadbano zarówno o formę budynków, jak i o przestrzenie publiczne. W ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – począwszy od funkcjonalnych i nowoczesnych mieszkań, aż po ogrody lub balkony, które zapewnią możliwość przyjemnego spędzania czasu w cieplejsze dni.

Wygodne domki jednorodzinne z ogrodami

Jeśli od zawsze Twoim marzeniem był dom z ogrodem w przyjemnej, zielonej okolicy, osiedle Dąbrówka – Leśna Polana pozwoli zrealizować ten pomysł. Położone w bliskiej odległości od Poznania (25 minut autem lub 12 minut szynobusem) oraz w sąsiedztwie Lasu Zakrzewskiego, na swoim terenie oferuje zainteresowanym trzy typy domów jednorodzinnych. Piano to klasyczny dwupoziomowy dom szeregowy z ogrodem o powierzchni 80 m2. Sonata to największe dwupoziomowe domy jednorodzinne, jakie znajdują się w ofercie dewelopera, stojące na działkach o wielkości od 420 do 460 m2. Budynki te mają powierzchnię 100 m2, a ich projekt to połączenie klasyki i nowoczesności. W sprzedaży znajdują się również parterowe domy Etiuda z garażem, które z pewnością zachwycą swoją przestrzennością. Każdy z wymienionych domów  ma dostęp do własnego ogrodu, a w przypadku Piano oraz Sonaty deweloper zapewnia dwa miejsca postojowe i dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Jest więc w czym wybierać – niezależnie od kwoty, którą chcesz przeznaczyć na kupno własnej nieruchomości, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny. Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana wyróżnia się przemyślanym kompleksowym planem urbanistycznym, a deweloper stawia także na ekologiczne rozwiązania. Dlatego też większość mieszkań oraz wszystkie domy jednorodzinne mają dostęp do własnych ogrodów. Dla osiedlowej społeczności przygotowano jednak również ogródki ekologiczne, który mają umożliwić mieszkańcom hodowanie własnych warzyw i owoców. Nic więc dziwnego, że miejsce to jest chętnie wybierane przez singli, świeżo upieczone małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. W bliskiej odległości od Poznania, w spokojnej okolicy, można cieszyć się naturą, nie tracąc udogodnień, związanych z mieszkaniem w dużym mieście. Coraz więcej osób decyduje się zresztą na kupno nieruchomości na przedmieściach. Warto więc przemyśleć, czy i dla Ciebie nie będzie to najlepszy wybór.