Szkoła w Dąbrówce

Szkoła podstawowa w Dąbrówce to jedno z kilku dużych i ważnych przedsięwzięć, w których udział bierze Linea. Firma podarowała gminie tereny w Dąbrówce o powierzchni ok. 1,5 ha z przeznaczeniem pod budowę szkoły podstawowej wraz z obiektami towarzyszącymi. Jest również autorem projektu budynku – zarówno pierwszego, jak i drugiego „skrzydła”. To drugie zostało otwarte 24 lutego 2017 roku. Linea zaplanowała także zagospodarowanie całego terenu.

We wrześniu 2012 roku naukę w szkole rozpoczęło pierwszych 350 uczniów. Dzięki przygotowanemu projektowi i rozbudowie, w szkole dziś łącznie uczy się 590 dzieci, a w przyszłości ta liczba może jeszcze się powiększyć. Uczniowie już korzystają z 14 klas, sali gimnastycznej ze ścianką wspinaczkową i trybunami. Powstała również infrastruktura wokół budynku, czyli boiska, parkingi i dziedzińce.

Budynek szkoły został zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach. Bryła jest otwarta na świat, zapewniając jednocześnie maksimum bezpieczeństwa. Jest nastawiona na wytworzenie społecznej przestrzeni kulturowej. Szkoła Podstawowa w Dąbrówce stanowi wartość dodana dla całego osiedla i gminy.

ZAŁOŻENIA DO PROJEKTU

A) PROGRAMOWE
– suma powierzchni 3454,8 m2 (w tym FORUM o powierzchni 350 m2)
– program funkcjonalny zakłada 16 klas zlokalizowanych w 3 niezależnych blokach edukacyjnych. Na parterze znajduje się blok z 2 salami dla „zerówek”(z niezależnym wejściem) oraz blok z 3 salami dla dzieci klas od I do III, natomiast na piętrze znajdują się klasy dla dzieci starszych,
– ponadto szkoła wyposażona jest w salę gimnastyczną, bibliotekę z przestrzenią warsztatową (zajęcia kreatywne) oraz stołówkę z kuchnią
– w założeniach programowych przewidziano rozbudowę bloku funkcjonalnego o kolejnych 6-12 sal lekcyjnych (max.ok. 1280 m2 p.u). W związku z rozbudową przewiduje się docelowe optymalne wykorzystanie potencjału edukacyjnego budynku poprzez podwojenie liczby użytkowników (ok. 650 uczniów w systemie jednozmianowym), przy jednoczesnej minimalizacji kosztów inwestycyjnych, stanowiących ok. 20-25 procent kosztów wybudowania nowego budynku szkolnego.

B) KOMPOZYCYJNE
– czytelność formy budynku na tle osiedla
– charakterystyczna forma bloku biblioteczno-warsztatowego dostępna dla mieszkańców gminy

C) FUNKCJONALNE
– szkoła opiera się na schemacie dośrodkowym, którego centrum stanowi przestrzeń FORUM integrująca społeczność szkoły
– parking dostępny publicznie dla użytkowników szkoły i kościoła

Mieszkania blisko szkoły

Codzienne odwożenie dzieci do szkół oddalonych o wiele kilometrów od miejsca zamieszkania nierzadko zajmuje rodzicom wiele czasu i wiąże się z dodatkowymi kosztami za dojazd. Mieszkańcy osiedla Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu nie muszą tracić wiele czasu na dowożenie swoich pociech do szkoły. W odległości zaledwie kilku minut jazdy samochodem położona jest Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, do której mogą uczęszczać dzieci z naszego osiedla.
W samym sąsiedztwie osiedla położona jest także nowoczesna szkoła podstawowa, którą zaprojektowała firma Linea.

Nowoczesne mieszkania dla rodzin z dziećmi

Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu to osiedle rodzinne, zapewniające mieszkańcom komfort i wysoki standard życia. Bliskość sklepów, lokali usługowych, a także terenów zielonych sprawia, że w tym miejscu po prostu dobrze się żyje. Mieszkania blisko szkoły to wygodne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Brak konieczności dowożenia dzieci do daleko położonych placówek pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu każdego dnia. Ponadto na osiedlu znajduje się nowoczesne przedszkole artystyczne ze żłobkiem projektu firmy Linea, do którego mogą uczęszczać młodsze dzieci. Budynek przyciąga spojrzenia ciekawym designem, żywa i urozmaicona kolorystyka tworzy przyjazne środowisko dla najmłodszych. Położone na osiedlu przedszkole i żłobek zapewniają opiekę dzieciom, a rodzicom umożliwiają szybki powrót do pracy.

Poznaj pełną ofertę mieszkań dla rodzin z dziećmi

Bez względu na to, czy poszukujesz wygodnego i funkcjonalnego mieszkania, czy może przestronnego domu z ogrodem, osiedle Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu w pełni odpowie na Twoje wymagania. Znajdziesz tu atrakcyjne mieszkania dla rodzin z dziećmi o zróżnicowanym metrażu. Możesz cieszyć się wysokim komfortem życia w konkurencyjnej cenie – dwupokojowe mieszkanie z balkonem na naszym osiedlu kosztuje tyle, co kawalerka w mieście!
Nasze mieszkania blisko szkoły łączą w sobie nowoczesny design, funkcjonalne układy pomieszczeń i rozbudowaną infrastrukturę, a ponadto są zlokalizowane w sąsiedztwie pięknych terenów zielonych Lasu Zakrzewskiego. Dodatkowym atutem naszej lokalizacji jest szybki dojazd do miasta. Samochodem można dojechać do centrum Poznania nawet w 25 minut, a linią kolejową z przystanku PKP Palędzie – tylko w 12 minut. Dodatkowym atutem jest parking Park&Ride, który jest zlokalizowany tuż przy dworcu kolejowym.
Nowoczesne osiedle rodzinne Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Z pełną ofertą mieszkań możesz zapoznać się na naszej stronie. Zachęcamy również do kontaktu z nami – pomożemy Ci znaleźć idealne propozycje dla Ciebie i Twojej rodziny!