Duży dom z rozległym ogrodem to marzenie wielu rodzin, ale nie każdy może sobie pozwolić na budowę lub zakup domu z dużym metrażem. Czy to oznacza konieczność rezygnacji ze swoich marzeń? Nic z tych rzeczy! Alternatywą dla domu jednorodzinnego jest ekonomiczne mieszkanie szeregowe z ogrodem, które zapewni całej rodzinie komfort i wygodę, a dodatkowo umożliwi wypoczynek na świeżym powietrzu. Rozważasz zakup szeregowca? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł i sprawdź zalety tego rozwiązania!

Zalety mieszkania z ogrodem

Popularność mieszkań szeregowych z ogrodem stale rośnie. Na to rozwiązanie chętnie decydują się rodziny z małymi dziećmi, a także osoby które marzą o własnym domu, lecz obawiają się związanym z tym wysokich kosztów. Mieszkania z ogrodem są nie tylko atrakcyjne cenowo, ale dodatkowo mają niskie koszty eksploatacji, co przekłada się na spore oszczędności w skali roku. Kolejną ich zaletą jest przemyślany, nowoczesny układ pomieszczeń, który zapewnia wygodę wszystkim domownikom. W przypadku przeciętnej rodziny z dwójką dzieci, doskonałym wyborem są mieszkania z trzema sypialniami – każde dziecko otrzymuje własny pokój, a rodzice mogą cieszyć się prywatnością w osobnej sypialni.

Atutem który znacznie podwyższa atrakcyjność szeregowca jest ogród. Własny kawałek ziemi z możliwością aranżacji według własnego uznania dostarczy wiele radości całej rodzinie. Dzieci z chęcią spędzają czas na świeżym powietrzu, a jednocześnie pozostają pod czujnym okiem rodziców, którzy dbają o ich bezpieczeństwo. Dorośli z kolei mogą poświęcać wolne chwile na przyjemny relaks w otoczeniu zieleni. W sezonie letnim ogród może stanowić przedłużenie pokoju dziennego i pełnić rolę dodatkowej jadalni.

Mieszkania mogą posiadać ogródki o różnych metrażach, począwszy od małych klimatycznych ogródków aż po obszerne ogrody z dużym tarasem i szerokimi możliwościami aranżacji. Każda rodzina może wybrać optymalny wariant dla siebie. Największymi ogródkami z reguły mogą się pochwalić mieszkania narożne. Dodatkowa przestrzeń w postaci ogrodu to ogromny plus, na którym z pewnością skorzysta cała rodzina.

 

Mieszkanie w zabudowie szeregowej – ekonomiczna alternatywa dla domu

Jednym z głównych powodów, dla których coraz więcej rodzin decyduje się na zakup szeregowca z ogrodem zamiast domu jednorodzinnego, jest atrakcyjna cena. Mieszkania szeregowe są znacznie tańsze w budowie od domów wolnostojących, co przekłada się na niższą cenę sprzedaży. Co więcej, szeregowce są również oszczędne, ponieważ straty cieplne są mniejsze niż w przypadku domu wolnostojącego. Dzieje się tak dlatego, że mieszkania posiadają wspólną ścianę z jednej lub z obu stron. Z tego względu możemy płacić niższe rachunki za ogrzewanie. Mieszkanie w zabudowie szeregowej jest praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem, które stanowi doskonałą alternatywę dla domu jednorodzinnego.

Komfortowe mieszkania z ogrodem Opti

Zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi mieszkania Opti to wygodne dwupoziomowe szeregowce o metrażu 70 lub 83 m2. Każdy z nich posiada dodatkowo ogród mający powierzchnię od 59 do 170 m2. 3 lub 4 pokojowe mieszkania stanowią optymalne rozwiązanie dla rodzin, ponieważ szeregowiec łączy w sobie funkcjonalność i niskie koszty utrzymania z prywatnością i wysokim komfortem zamieszkiwania.

Każdy szeregowiec z oferty Opti posiada duży salon z aneksem kuchennym oraz toaletę na parterze. Na piętrze znajdują się 2 lub 3 sypialnie (w zależności od wybranego wariantu) oraz łazienka. Przemyślany układ pomieszczeń zapewnia dobrą komunikację i pozwala cieszyć się wygodą we własnym mieszkaniu. W pokoju dziennym znajdują się duże okna tarasowe z wyjściem na ogród. Otwarta przestrzeń wspaniale wpisuje się w nowoczesne trendy i zapewnia wiele możliwości aranżacji wnętrza.


Jakie mieszkanie wybrać dla swojej rodziny?

Mieszkanie w budynku wielorodzinnym, szeregowiec, a może bliźniak lub dom jednorodzinny? Planując zakup nieruchomości, stajemy przed wieloma rozmaitymi możliwościami. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zapoznać się z różnymi wariantami i określić, na czym najbardziej nam zależy. Czy priorytetem jest przestronny salon, osobna sypialnia dla każdego dziecka, czy może duży ogród? Każda rodzina ma nieco inne oczekiwania względem swojego wymarzonego mieszkania. Staranne przemyślenie własnych priorytetów i wymagań pozwala dokonać trafnego wyboru.

Nowoczesne mieszkania szeregowe Opti zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić idealne warunki dla rodziny z jednym, dwójką lub nawet trójką dzieci. Firma Linea dokłada starań, aby każdy z oferowanych lokali odznaczał się wysoką jakością wykonania. Wieloletnie doświadczenie w branży deweloperskiej i korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań przekłada się na wysoki standard naszych mieszkań. Najlepszym na to dowodem są setki zadowolonych mieszkańców zrealizowanych przez nas osiedli!