Szanowni Klienci!

Dnia 4 stycznia Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował, że skończyły się środki w programie „Mieszkanie dla Młodych”. Zgodnie z prognozami ekspertów, dofinansowania do mieszkań zostały rozdysponowane w ciągu dwóch dni. Pula 381 mln zł została całkowicie zarezerwowana przez beneficjentów.

 

Jednocześnie pragniemy wszystkich poinformować, że możliwe jest wnioskowanie o dodatkowe wsparcie w wysokości 5% na narodziny (lub przysposobienie) trzeciego lub kolejnego dziecka. Jak przypomina ustawodawca, wnioski należy składać w okresie pięciu lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia lub przeniesienia własności nieruchomości. O szczegóły należy pytać kredytodawcę, przez którego składają Państwo także podania (w ciągu sześciu miesięcy od narodzin lub przysposobienia dziecka).

 

Ponadto Bank Gospodarstwa Krajowego wciąż ma za zadanie wypłatę środków dla beneficjentów ze stycznia 2018.

 

Klientów, którzy nie mogli skorzystać z programu „Mieszkanie dla Młodych”, zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Linea oraz kontaktu z naszym biurem. Nasi pracownicy, wraz z specjalistą finansowym, przedstawią dostępne rozwiązania finansowe i krok po kroku procedurę zakupu mieszkania. Równie ważne jest sprawdzenie tzw. zdolności kredytowej. Pozwala to bowiem oszacować, jak duży kredyt możemy zaciągnąć i w jakiej cenie mieszkania szukać. Nasi pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji!