Jeżeli dom jest dla Ciebie czymś więcej niż tylko sypialnią i poszukujesz miejsca, gdzie powietrze jest o wiele czystsze niż w wielkim mieście, ale jednocześnie tętni ono życiem – poznaj osiedle Dąbrówka – Leśna Polana.

Rzeczywiście, piękny dom, ale usytuowany na odludziu, może szybko sprawić, że zaczniesz odczuwać minusy przeprowadzki pod miasto. O codziennych potrzebach współczesnych par, singli oraz rodzin z dziećmi pamiętają dobrze projektanci i twórcy osiedla Dąbrówka – Leśna Polana. Mając na uwadze komfort oraz zadowolenie dotychczasowych oraz przyszłych mieszkańców, stworzyli oni przestrzeń dostosowaną do wymogów współczesnych rodzin.

Większość z nas przemieszcza się własnymi autami. Z osiedla Dąbrówka – Leśna Polana samochodem dojedziesz do Poznania w 20 minut, ale dojazd do osiedla Dąbrówka – Leśna Polana samochodem to tylko jedna z wielu możliwości. Osoby bez prawa jazdy lub po prostu preferujące publiczne środki transportu mogą z powodzeniem korzystać z dojazdu do Poznania szynobusem lub autobusem. Ten sposób przemieszczania się często wybierają osoby pracujące lub uczące się w centrum Poznania – szynobusem na poznański Dworzec Główny dojedziesz w 12 minut! Osiedla firmy Linea to miejsca przyjazne nie tylko pod względem komfortu mieszkania, ale także ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Linea – Siła Miastotwórcza

Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana, chociaż z nazwy jest osiedlem, posiada infrastrukturę zaspokajającą praktycznie wszystkie podstawowe potrzeby mieszkańca. Linea systematycznie dba o to, aby wraz z powstającymi nowymi zabudowaniami mieszkalnymi powstawały także kolejne elementy infrastruktury. Niedaleko stąd do centrum handlowego „Aurora” w Dąbrówce. Eliminuje to konieczność wybierania się po każde większe zakupy do samego Poznania. Ponadto Dąbrówka i Dopiewiec obfitują w liczne lokalne sklepy i sklepiki, służące swoją ofertą „po sąsiedzku” każdego dnia. Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana to przyjazne miejsce, gdzie zapewne szybko poznasz bliższych i dalszych sąsiadów. Tworząc budynki Linea dba także o to, aby wspierać lokalną społeczność – we współpracy z lokalnym samorządem podejmowane są liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie komfortu życia mieszkańców. Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana to osiedle ludzi aktywnych i kreatywnych, zatem nowe pomysły mieszkańców w zakresie urozmaicenia życia społecznego i kulturalnego są tutaj mile widziane!

Rodzinnie i funkcjonalnie

Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana to idealne miejsce dla rodzin, a także dla osób planujących potomstwo. Znajdują się tutaj różnego rodzaju placówki wspomagające rodziców w codziennym trudzie opieki i wychowywania. Na osiedlu Dąbrówka – Leśna Polana powstały między innymi żłobek oraz przedszkole, w Dąbrówce funkcjonuje nowoczesna szkoła zaprojektowana przez firmę Linea. Wszystko to gwarantuje, że połączenie obowiązków rodzicielskich z domowymi oraz służbowymi jest tutaj łatwiejsze niż w warunkach niejednej wielkiej metropolii.

W niewielkiej społeczności, gdzie wszyscy się znają, łatwiej jest także zorganizować chociażby doroczny festyn czy też inne familijne atrakcje. Na rodzinne spacery czy przejażdżki rowerowe mieszkańców zaprasza sąsiadujący z osiedlem Las Zakrzewski, który zachęca do aktywnego wypoczynku na łonie natury, natomiast przydomowy ogródek to prywatna zielona przestrzeń, w której w każdej chwili możesz odpocząć. Klienci poszukujący mniejszych mieszkań docenią to, że przydomowe ogródki usytuowane są nie tylko przy jednorodzinnych domach, ale także przy lokalach w budynkach wielorodzinnych.

Na samym osiedlu Linea również dba o zieleń, tereny rekreacyjne i place zabaw. Z punktu widzenia rodzin z dziećmi osiedle ma również tę niekwestionowaną zaletę, że członkowie lokalnej społeczności znają się z upływem czasu coraz lepiej. Tworzy to zupełnie inną atmosferę niż na anonimowych osiedlach dużych miast, a co za tym idzie – wpływa pozytywnie na rozwój  i ogólne poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Przychodnia, poczta i wszystko, co potrzebne na co dzień

Firma Linea we współpracy z mieszkańcami i lokalnym samorządem projektuje i buduje kolejne elementy infrastruktury. Są pośród nich wspomniane już żłobek, przedszkole i szkoła, ale również wiele innych obiektów usługowych. Żeby zrobić podstawowe zakupy spożywcze lub napić się kawy poza domem, wcale nie trzeba wyjeżdżać z osiedla. Wraz z rozbudową oraz z rozwojem całego osiedla rozszerza się także lokalna oferta gastronomiczna. Co więcej – to od mieszkańców osiedla Dąbrówka – Leśna Polana w ogromnej mierze zależy, co jeszcze na nim wkrótce powstanie!