Sonata jest dwupoziomowym, bardzo przestronnym domem jednorodzinnym z klasycznym, spadzistym dachem. Powierzchnia każdego domu to blisko 100 m kw., a w tej przestrzeni można zaaranżować do 4 pokoi. Duże działki do 300 m kw. przyszłym Mieszkańcom, w tym między innymi rodzinom z dziećmi, gwarantują wielką swobodę. Także będąc w domu, czujemy przestrzeń. Salon na parterze posiada bowiem duże okna, dzięki którym każdego dnia do pomieszczenia wpada mnóstwo promieni słonecznych.

SONATA A

Posadzka wewnętrzna
wylewka betonowa, podbeton

Ściany zewnętrzne
tynk gipsowy maszynowy, tynk mineralny, farba elewacyjna

Ściany wewnętrzne konstrukcyjne, kominy
tynk gipsowy maszynowy kat. III, ściany gruntowane wstępnie na biało (w łazience tylko sufit);
przewód dymowy – murowany do przyłączenia zamkniętego wkładu kominowego, kominy wentylacyjne – pustaki ceramiczne, wywietrzaki dachowe

Ścianki działowe
pustaki gipsowe, zagruntowane wstępnie na biało

Stropodach
wykończenie zewnętrzne: panele dachowe w rąbek;
wykończenie wewnętrzne: płyta g-k

Stolarka
okna PCV, współczynnik szklenia U=1,1 W/m2, od zewnątrz w kolorze drewnopodobnym, od wewnątrz białe, profil VEKA (lub o porównywalnym standardzie);
okna połaciowe w systemie do dachów płaskich, współczynnik szklenia U=1,1 W/m2;
parapety zewnętrzne – blacha stalowa powlekana;
parapety wewnętrzne –  plastikowe w kolorze białym;
drzwi wejściowe do budynku o profilu aluminiowym;
skrzynki rolet na parterze

Instalacja elektryczna
olicznikowana;
rozprowadzenie instalacji do poszczególnych pomieszczeń;
gniazda, włączniki, dzwonek, domofon

Instalacja wodno-kanalizacyjna
rozprowadzenie instalacji w mieszkaniu;
wykonanie podejść pod przybory;
wyprowadzenie wody na ogród (odrębny licznik)

Instalacja gazowa
olicznikowana;
rozprowadzenie instalacji w mieszkaniu do kotła oraz kuchni

Instalacja C.O.
rozprowadzenie instalacji do poszczególnych pomieszczeń;
w pokojach grzejniki płytowe z głowicami termostatycznymi;
w łazienkach grzejniki drabinkowe;
kocioł wiszący dwufunkcyjny, montowany w łazience

Instalacja telefoniczna
rozprowadzenie instalacji zakończenie gniazdem ( 1szt.)

Instalacja antenowa
rozprowadzenie instalacji zakończenie gniazdem ( 1szt.)

Mała architektura
dojście i dojazd do budynku – kostka betonowa;
miejsce składowania odpadków stałych – ściany częściowo murowane, częściowo ażurowe drewniane;
miejsce parkingowe wykonane z kratki ażurowej wypełnianej żwirem;
ogrodzenie ażurowe, częściowo murowane;

Wiata gospodarcza
konstrukcja drewniana;
ściany ażurowe drewniane;
zadaszenie z blachy trapezowej

Rozwiązania projektowe:

Sonata to dwupoziomowy dom jednorodzinny o powierzchni od 99m2 ze spadzistym dachem. W ramach funkcji otrzymamy powierzchnię, w której zmieścimy nawet do 6 pokoi. Standardowy projekt zawierać będzie wersje 4 i 5 pokojowe. Zespół domów zbudowany zostanie łańcuchowo. Oznacza to ściany domów nie będą się stykały, co gwarantuje komfort mieszkania porównywalny z domem wolnostojącym. Powierzchnie działek oscylują pomiędzy 250 a 300m2, co daje powierzchnię samego ogrodu rzędu 150-200m2. Na uwagę zasługuje również otwarcie widokowe domu na stronę ogrodową. Sonaty w wariantach A i B różni położenie budynku na działce. Wariant Sonaty A to położenie frontem (tzw. ścianą szcztową) do ulicy, natomiast w wariancie B – proponujemy ustawienie boczne (tzw. kalenicowe).

Lokalizacja:

SONATA to rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz osób ceniących sobie ciszę i kontakt z przyrodą. Położenie domów w sąsiedztwie lasu Zakrzewskiego gwarantuje wspaniałe widoki i zdrowe warunki do zamieszkania. W obrębie sąsiedniego osiedla w Dąbrówce funkcjonuje kościół parafialny oraz realizowane są usługi handlowe, oświatowe i komunikacyjne. Lokalizacja „Dąbrówki – Leśnej Polany” przy zachodniej granicy Poznania zapewnia szybkie dotarcie do aglomeracji miejskiej. Połączenia komunikacyjne z Poznaniem odbywają się na wiele sposobów, nie tylko samochodem lecz również autobusami linii 718, 719 (przystanek oddalony jest o ok.1,7km) oraz za pomocą linii PKP, np. ze stacji w Palędziu. Komunikację na zewnętrz w kierunkach – wschód, zachód zapewnia Autostrada A2, natomiast kierunki północ- południe realizowane są poprzez zachodnią obwodnicę Poznania S-11.

Stan deweloperski podwyższony, wykończenie

System zabudowy Sonata oddawany jest do użytku w tzw. stanie deweloperskim – podwyższonym. Oznacza to, że zewnętrzne elementy budynków są całkowicie ukończone, dom wyposażony jest w solidne drzwi wejściowe, zainstalowane ma takie elementy jak: dzwonek, domofon, skrzynka na listy. Wykonane są dojścia do budynku, chodniki, a ulice są oświetlone. Budynek wyposażony jest we wszystkie media, w tym typową kanalizację. W ramach wyposażenia wewnętrznego wykonane zostały niezbędne instalacje: elektryczna wraz z osprzętem takim jak włączniki, gniazda; gazowa – z piecem dwufunkcyjnym i grzejnikami, a w kuchni można zastosować kuchenkę gazową. Nie brakuje również instalacji telewizyjnej oraz telefonicznej. Rozwiązania wodno kanalizacyjne, wykonano w zakresie tzw. podejść, tak aby umożliwić swobodną aranżację łazienek i kuchni. Projektanci podzielili również sieć wodną na użytkową i ogrodową, w celu optymalizacji kosztów eksploatacyjnych. Do całkowitego wykończenia mieszkania pozostaje wykonanie podłóg oraz zamontowanie drzwi wewnętrznych.