Forma to dwupoziomowe mieszkania, zaprojektowane w zabudowie szeregowej. Projekt, który po raz pierwszy pojawił się w Dopiewcu i Dąbrówce na osiedlach Leśna Polana oraz Osada Leśna do dziś jest najpopularniejszym. Inwestycja została tak zaplanowana, że w ramach jednego budynku powstają tylko cztery mieszkania, o powierzchniach 71-75 m kw.  Takie  rozwiązanie   gwarantuje  maksymalną  wygodę  i   zachowanie prywatności. Na parterze umiejscowiona jest kuchnia z salonem, łazienka, a w wybranych mieszkaniach pokój dzienny. Natomiast na piętrze znajdują się dwie sypialnie, łazienka, a w niektórych projektach również garderoba. Na zakup mieszkania Forma często decydują się młode rodziny z dziećmi. Do każdego lokalu przewidziano ogródek, a także miejsca postojowe.

 

STANDARD PRAC WYKOŃCZENIOWYCH W CZĘŚCI WSPÓLNEJ BUDYNKU

I TERENIE STANOWIĄCYM CZĘŚĆ WSPÓLNĄ

 

mała architektura

miejsce parkingowe wykonane z kratki ażurowej wypełnianej żwirem; dojście do budynku i miejsca parkingowego  wykonane z kostki betonowej; miejsce składowania odpadków stałych w konstrukcji stalowej, ściany częściowo murowane, częściowo ażurowe drewniane, zadaszenie z blachy trapezowej.

 

STANDARD PRAC WYKOŃCZENIOWYCH MIESZKAŃ TYPU FORMA

 

posadzka wew.

wylewka betonowa, podbeton

ściany zewnętrzne

tynk gipsowy maszynowy, tynk mineralny, farba elewacyjna/tynk barwiony w masie

ściany wewn. konstrukcyjne;

tynk gipsowy maszynowy, ściany gruntowane wstępnie na biało (w łazience tylko sufit);

kominy

przewód dymowy – murowany do przyłączenia zamkniętego wkładu kominowego, kominy wentylacyjne – kształtki systemowe;

ścianki działowe

pustaki gipsowe, zagruntowane wstępnie na biało

stropodach

wykończenie zewnętrzne: papa termozgrzewalna; wykończenie wewnętrzne: płyta g-k

stolarka

okna PCV, współ. szklenia co najmniej U=1,1 W/m2, od zewnątrz w kolorze drewnopodobnym, od wewnątrz białe, profil VEKA ; (lub o porównywalnym standardzie); skrzynki rolet na parterze; parapety zewnętrzne – blacha stalowa powlekana; parapety wewnętrzne – plastikowe w kolorze białym; drzwi wejściowe do budynku o profilu aluminiowym; drzwi wejściowe do mieszkań –  wewnątrzlokalowe;

schody

żelbetowe prefabrykowane bez nastopnic, z balustradą pomalowaną farbą podkładową, bez pochwytu;

inst. elektryczna

olicznikowana; rozprowadzenie instalacji do poszczególnych pomieszczeń, gniazda, włączniki, domofon, dzwonek

inst. wod.-kan.

olicznikowana, rozprowadzenie instalacji w mieszkaniu, wykonanie podejść pod przybory, wyprowadzenie wody na ogród

inst. gazowa

olicznikowana, rozprowadzenie instalacji w mieszkaniu do kotła  oraz kuchni

inst. c.o.

rozprowadzenie instalacji do poszczególnych pomieszczeń, grzejniki płytowe z głowicami termostatycznymi, w łazience grzejnik drabinkowy, kocioł wiszący dwufunkcyjny

inst. telefoniczna

rozprowadzenie instalacji zakończenie gniazdem (1 szt.)

inst. antenowa

rozprowadzenie instalacji, zakończenie gniazdem (1 szt.)

ogrodzenie

front częściowo murowany częściowo drewniany – ażurowy; na dojściach do budynku oraz pomiędzy sąsiadami – panel ogrodzeniowy ażurowy

W mieszkaniach FORMA parter zajmuje część dzienna, w skład której wchodzi salon, kuchnia z jadalnią oraz toaleta. Na piętrze usytuowano dwie sypialnie oraz łazienkę. Każde z mieszkań posiada w salonie dodatkowy przewód kominowy, umożliwiający zamontowanie kominka. Forma to mieszkanie, które daje poczucie funkcjonowania jak w domu jednorodzinnym. Do każdego mieszkania przynależy jedno miejsce parkingowe przed budynkiem.

Wykończenie:

Mieszkanie FORMA oddawane jest do użytku w tzw. stanie deweloperskim – podwyższonym. Oznacza to, że zewnętrzne elementy budynków są całkowicie ukończone, mieszkanie wyposażone jest w drzwi wejściowe, zainstalowane są dzwonki, podłączone są domofony, zamontowane skrzynki na listy. Wykonane są dojścia do budynków, chodniki, a ulice prowadzące do budynków są oświetlone. W ramach wyposażenia wewnętrznego wykonane zostały wszystkie niezbędne instalacje: elektryczna wraz z częściowym osprzętem takim jak włączniki, gniazda; gazowa – z piecem dwufunkcyjnym i grzejnikami, a w kuchni można zastosować kuchenkę gazową. Instalacje wodno kanalizacyjne, wykonano w zakresie tzw. podejść, tak aby umożliwić swobodną aranżację łazienek i kuchni. Projektanci podzielili również instalację wodną na użytkową i ogrodową, w celu optymalizacji kosztów eksploatacyjnych. Ogrodzenia, są częściowo murowane i drewniane, mają wysokość ok. 165cm.

O lokalizacji

Lokalizacja „Osady Leśnej” przy zachodniej granicy Poznania zapewnia szybkie dotarcie do aglomeracji miejskiej. Połączenia komunikacyjne z Poznaniem odbywają się na wiele sposobów, nie tylko samochodem lecz również autobusami Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu (linie 718, 719) oraz za pomocą linii PKP, ze stacji w Palędziu. Komunikację na zewnątrz w kierunkach – wschód, zachód zapewnia Autostrada A2, natomiast kierunki północ- południe będą niedługo realizowane poprzez zachodnią obwodnicę Poznania S-11.

Budynki typu Forma są dostępne jeszcze w ofercie w „Osada Leśna” w Dąbrówce.  Atutem tej lokalizacji jest bliskość wielu usług, w tym handlowych – Centrum „Aurora” oraz komunikacyjnych: przystanki autobusowe oraz kolejowe. W obrębie osiedla funkcjonuje również kościół parafialny, oraz realizowane są usługi oświatowe i w szczególności rekreacyjne – dzieci bawią się na placach zabaw, spacery odbywają się osiedlowymi „zielonymi szlakami” oraz ścieżkami w lesie.

O rozwiązaniach projektowych

Forma to nowoczesne budynki z mieszkaniami dwupoziomowymi, zaprojektowane w zabudowie szeregowej. W ramach jednego budynku proponujemy cztery mieszkania o powierzchniach od 72 do 76 m2, wszystkie posiadają swoje ogrody, które w zależności od lokalizacji mają od 60-120m2 . W systemie Forma parter zajmuje część dzienna, w skład której wchodzi salon, kuchnia z jadalnią oraz toaleta. Na piętrze usytuowano dwie sypialnie i łazienkę. Każde z mieszkań posiada w salonie dodatkowy przewód kominowy, umożliwiający zamontowanie kominka. Estetyczne ogrodzenia, są częściowo murowane i drewniane, mają wysokość ok. 165cm, tak jak ma to miejsce na całym osiedlu. Formę zaprojektowano tak, aby spełnić oczekiwania przyszłych mieszkańców, pragnących za umiarkowaną cenę otrzymać poczucie mieszkania w domu jednorodzinnym.

Stan deweloperski podwyższony, wykończenie…

System zabudowy Forma oddawany jest do użytku w tzw. stanie deweloperskim – podwyższonym. Oznacza to, że zewnętrzne elementy budynków są całkowicie ukończone, mieszkania wyposażone są w eleganckie drzwi wejściowe z dwoma zamkami, zainstalowane mają dzwonki, domofony, zamontowane skrzynki na listy. Wykonane są również dojścia do budynków, furtki, chodniki, a ulice prowadzące do budynków są oświetlone. Ogrodzenia mają wysokość ok. 165cm i są częściowo murowane, częściowo drewniane. Do każdego mieszkania przynależy jedno indywidualne miejsce parkingowe przed budynkiem. W ramach wyposażenia wewnętrznego wykonane zostały wszystkie niezbędne instalacje: elektryczna wraz z częściowym osprzętem takim jak włączniki, gniazda; gazowa – z własnym piecem dwufunkcyjnym i grzejnikami. Instalacje wodno kanalizacyjne, wykonano w zakresie tzw. podejść, tak aby umożliwić swobodną aranżację łazienek i kuchni. Projektanci podzielili również instalację wodną na użytkową i ogrodową, w celu optymalizacji kosztów eksploatacyjnych. Do całkowitego wykończenia mieszkania pozostaje wykonanie podłóg oraz zamontowanie drzwi wewnętrznych.