Koszty wykończenia mieszkania z roku na rok są coraz wyższe. Rosną ceny samych materiałów, jak również robocizny.

Z tego względu, coraz więcej osób poszukuje skutecznych sposobów na zaoszczędzenie. Niektórzy decydują się na zakup niższej klasy materiałów, jednak takie rozwiązanie na dłuższą metę nie jest opłacalne. Inni rezygnują z zatrudnienia fachowców i wykańczają mieszkanie na własną rękę, ale prace wykończeniowe zajmują wiele czasu, a efekt samodzielnych robót nie zawsze jest zadowalający. Jakie są sprawdzone sposoby na zaoszczędzenie przy wykańczaniu mieszkania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak możesz obniżyć koszty.

  • Oszczędnie, czyli jak?

W obliczu rosnących cen poszukiwanie oszczędnych rozwiązań staje się koniecznością. Zastanówmy się jednak, czy tanie produkty są jednocześnie ekonomiczne? Najtańsze materiały wykończeniowe nie zawsze oznaczają oszczędność. Co prawda mają one niższą cenę, ale zwykle nie reprezentują sobą wysokiej jakości i są mało trwałe. Może się okazać, że początkowe koszty wykończenia mieszkania będą co prawda niższe, ale dużo szybciej konieczne będzie wykonanie gruntownego remontu wnętrza, który pochłonie sporo oszczędności. Nie jest to zatem zbyt ekonomiczne rozwiązanie.

Niektórzy w ramach oszczędności podejmują się samodzielnego wykończenia całego mieszkania lub chociażby jego części. Dla osób, które posiadają sporą ilość czasu wolnego, a także odpowiednie umiejętności i doświadczenie w zakresie prac remontowych, jest to dobra opcja pozwalająca zaoszczędzić. Mało kto dysponuje jednak tak dużą ilością czasu, aby wykonać wszystkie roboty samodzielnie. Co więcej, niektóre czynności wymagają wezwania do pomocy drugiej osoby. Może się również zdarzyć, że efekt końcowy całej pracy będzie daleko odbiegał od oczekiwanego, co stanie się przyczyną frustracji i rozczarowania. Samodzielne prace wykończeniowe owszem, często pozwalają zaoszczędzić, jednakże ich efekty nie zawsze są takie, jakbyśmy chcieli.

  • Ekonomiczne wykończenie mieszkania – sprawdzone sposoby

Jeśli kupowanie najtańszych materiałów wykończeniowych nie jest polecanym sposobem na oszczędności, to jaki jest skuteczny sposób na ekonomiczne wykończenie mieszkania? Wbrew pozorom często okazuje się, że najrozsądniejszym i zarazem najbardziej oszczędnym sposobem na wykończenie mieszkania jest zdecydowanie się na opcję wykończenia pod klucz już na etapie zakupu nieruchomości. Taki wariant oferuje już wielu uznanych na rynku deweloperów i cieszy się on rosnącą popularnością wśród klientów.

W jakich przypadkach jest to dobre rozwiązanie? Wykończenie pod klucz powinny rozważyć przede wszystkim osoby, które nie dysponują dużą ilością czasu wolnego i chcą uniknąć długotrwałego poszukiwania dobrych fachowców czy też samodzielnego wykonywania poszczególnych prac w mieszkaniu. Opcja wykończenia mieszkania pod klucz nie musi być wcale kosztownym rozwiązaniem, a pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i uniknąć przykrych niespodzianek – deweloperzy współpracują ze sprawdzonymi i doświadczonymi ekipami wykończeniowymi, co przekłada się na solidną i rzetelnie wykonaną pracę. Zaufani fachowcy dają gwarancję, że mieszkanie zostanie wykończone z należytą dokładnością i nie będzie wymagało czasochłonnych poprawek.

  • Wykończenie mieszkania pod klucz z Linea

Opcja wykończenia pod klucz znajduje się już w ofercie wielu deweloperów. Firma Linea poszła jednak krok dalej, proponując swoim Klientom dwa warianty wykończenia – Basic oraz Comfort. Dzięki temu każdy może dopasować ofertę do swoich indywidualnych oczekiwań. Dodatkowo Klient ma do wyboru szeroką gamę materiałów wykończeniowych, co daje mu możliwość zaprojektowania wymarzonego dla siebie wnętrza. Podobają Ci się aranżację w surowym, a jednocześnie eleganckim stylu loftowym? A może wolisz przytulne i pełne ciepła wnętrza w stylu new nordic? Dzięki rozbudowanej ofercie materiałów dostępnych w naszym katalogu, z łatwością znajdziesz najciekawsze dla siebie rozwiązania i zaprojektujesz wnętrze swoich marzeń. 

  • Ekonomiczne mieszkanie w Twoim stylu 

W dobie wyraźnie odczuwalnej inflacji, poszukiwanie oszczędności zyskuje szczególne znaczenie. Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się przydatne i pomogą Ci zaoszczędzić na wykończeniu swojego mieszkania. Pamiętaj o tym, że kupowanie najtańszych materiałów wykończeniowych to tylko pozorna oszczędność, która może skutkować szybką koniecznością remontu w mieszkaniu! Na szczęście, modne i trwałe materiały do wnętrza nie muszą kosztować Cię fortunę.

Nasza oferta wykończenia mieszkania pod klucz proponuje duży wybór wysokiej jakości materiałów, które łączą w sobie gustowny styl, solidność oraz trwałość z atrakcyjną ceną. Dzięki temu, kompleksowe wykończenie lokalu mieszkalnego nie przekroczy Twojego budżetu. Proste, minimalistycznie urządzone wnętrze będzie zachwycało połączeniem subtelnej elegancji z domowym ciepłem i przytulnością. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Z pewnością będziesz pozytywnie zaskoczony efektami!